На Прикарпаття прибули журналісти зі сходу України: як їх зустріли та що покажуть

Опубліковано

Колеги з мирного Донбасу завітали на Франківщину у відповідь на нещодавній візит представників наших медіа до Донецького краю.

На Прикарпатті журналістів зі сходу, що прибули у рамках проєкту “Івано-Франківщина та Донеччина будують мости для співпраці”, щиро прийняла голова Івано-Франківської ОДА Світлана Онищук. Прикарпаття вона представила гостям як глибоко духовний регіон України із самобутньою культурою, народними традиціями та постійним прагненням до соціально-економічного розвитку.

“Я щиро рада, що ми спільно продовжуємо реалізувати проєкт, який започаткував, працюючи на Прикарпатті, Денис Шмигаль – проєкт єднання України. Мені шкода, що в кінці січня я не змогла побувати з нашими журналістами в Донецькій області. Але все у житті виправляється. Я планую найближчим часом таки поїхати на Донбас. Тому що у нас є багато спільного і ми повинні постійно знаходити точки дотику для співпраці, прагнучи миру в Україні”, – сказала Світлана Онищук.

Туристичні принади Прикарпаття представив “журналістському десанту” Володимир Федорак, начальник управління культури, національностей та релігій ОДА. І з’ясувалося, що чи не на усіх названих локаціях посланці з Донеччини побувають.

Де саме, розповіла координаторка проєкту від ОДА Леся Круп’як:

“Сьогодні ми радимо друзям прогулятися центром Івано-Франківська – міста у центрі Європи, пройтися нашою красивою “стометрівкою” і звернути до Музею мистецтв Прикарпаття. Завтра відправимось у Верховину. Там відвідаємо Білоберізьку територіальну громаду, де побачимо кращі практики децентралізації, а також побуваємо у Музеї старожитностей Гуцульщини”.

Координаторка також додала, що за три дні перебування на Прикарпатті журналісти зі сходу відвідають писанкову Коломию, Музей Косівської кераміки, у Калуші подивляться, як працює колектив промислового підприємства “КАРПАТНАФТОХІМ”.

“А уже сьогодні увечері групу журналістів з Прикарпаття та Донеччини глядачі можуть побачити у прямому ефірі обласного телебачення “Галичина”. Колеги говоритимуть про міфи та стереотипи, які шкодять взаєминам регіонів та знаходити ті важливі речі, які нас об’єднують, і таким чином роблять Україну сильнішою”, – підсумувала Круп’як.

Проєкт реалізовується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Авторка: Марія Палюга

Фото: Юрій Валько